Kategorie konkursowe

Ruszają zapisy do trzeciej edycji ogólnopolskiego Informatycznego Pucharu Beskidów. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów z całej Polski. Ma on na celu promowanie młodych i zdolnych osób, które są pasjonatami informatyki i nowych technologii.

Każdy uczestnik konkursu wybiera jedną z trzech dostępnych specjalizacji.

Programowanie

Kategoria dostępna w czterech grupach wiekowych:
  • Klasy 1-3 Szkoły Podstawowej,
  • Klasy 4-6 Szkoły Podstawowej,
  • Klasa 7 Szkoły Podstawowej + 2,3 Gimnazjum,
  • Liceum/Technikum.
Składa się z testu wiedzowego i projektu programistycznego, możliwego do wykonania w wybranym przez siebie środowisku/języku programistycznym (Klasy 1-3 SP pracują wyłącznie ze Scratchem i nie mają testu wiedzy).

Lista proponowanych programów znajduje się tutaj.

Grafika

Kategoria dostępna w dwóch grupach wiekowych:
  • Klasa 7 Szkoły Podstawowej + 2,3 Gimnazjum,
  • Liceum/Technikum.
Składa się z testu wiedzowego i pracy graficznej możliwej do wykonania w wybranym przez siebie programie do grafiki rastrowej lub wektorowej.

Lista proponowanych programów znajduje się tutaj.

Projekt informatyczny

Kategoria niemająca żadnych grup wiekowych. Polega na dziesięciominutowym (grupowym lub nie) pokazie projektu okołoinformatycznego - czyli związanego z informatyką, mechaniką, elektroniką, sterowaniem itp.

Oceniana będzie pomysłowość oraz innowacyjność przedstawianego projektu.

Popularne posty z tego bloga

Podsumowanie II Informatycznego Pucharu Beskidów

Podsumowanie I Informatycznego Pucharu Beskidów