Sztab IPB

Duch sprawczy

mgr Piotr Szlagor

Nauczyciel matematyki i informatyki w ZSTiH w Bielsku-Białej. Autor wielu publikacji poświęconych nauce programowania, w tym: "Scratch. Nauka programowania przez zabawę", wydanej drukiem przez wydawnictwo Komputer Świat. Jeden z redaktorów portalu eNauczanie.com. Entuzjasta wykorzystywania nowych nowoczesnych narzędzi w czasie lekcji. Prywatnie miłośnik koszykówki i aktywnego wykorzystywania czasu.

Jury konkursu programistycznego

dr inż. Sławomir Herma

Pracownik Katedry Inżynierii Produkcji ATH oraz V LO w Bielsku-Białej, wykładowca akademicki, nauczyciel dyplomowany, absolwent PŁ Filii w Bielsku-Białej, AGH w Krakowie oraz Université d’Auvergne w Clermont-Ferrand. Opiekun Koła Naukowego „Trybik” działającego przy KIP ATH. W swojej pracy zawodowej zajmuje się zagadnieniami grafiki inżynierskiej i komputerowej oraz praktycznym wykorzystaniem systemów CAx w nauce i przemyśle. Jego najważniejsze zainteresowania naukowe oscylują wokół programowania w środowiskach VBA, Delphi, tworzenia systemów baz danych MySQL oraz projektowania narzędzi informatycznych wspomagających wybrane procesy z zakresu inżynierii produkcji. Autor kilkudziesięciu publikacji naukowych i dydaktycznych, za które otrzymał m.in. nagrody FIAT, ATH, FCNT.

mgr inż. Roman Huk

Elektronik, informatyk, nauczyciel. Programowaniem zajmuje się od 30 lat. Zainteresowania zawodowe: algorytmika, metody numeryczne, aplikacje biznesowe (systemy wspomagania decyzji, optymalizacja), technologie Webowe, programowanie mikrokontrolerów, administrowanie systemami UNIX/Linux. Zwolennikiem i popularyzator idei wolnego oprogramowania.

mgr inż. Maciej Muras

Nauczyciel informatyki w IV Liceum Ogólnokształcącym w Bielsku-Białej. Szkoleniowiec i trener. Certyfikowany programista Oracle Certified Professional Java Programmer oraz Android Certified Application Developer. Informatyk i wieloletni administrator systemów informatycznych. Wielki pasjonat nowych technologii oraz wolnego oprogramowania. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Wdrażania idei Społeczeństwa Informacyjnego Cyberpolska.

Jury konkursu grafiki komputerowej

mgr inż. Anna Maśnica

Ukończyła studia informatyczne, zamiłowanie odnalazła w dziedzinie artystycznej informatyki – grafice komputerowej. Szukając swojej pasji w 2007 roku ukończyła kursy fotografii, po których fotografia stała się dla niej sztuką, działaniem artystycznym, techniką tworzenia, w której pozostaje do dziś. Obecnie nauczyciel fotografii oraz grafiki komputerowej w ZSTiH.

mgr Anna Maśka

Nauczyciel przedmiotów zawodowych z zakresu grafiki komputerowej w ZSTiH w Bielsku-Białej. Projektuje reklamę oraz składa i łamie... tekst (współpraca z wydawnictwami). Prywatnie instruktor teatralny w MDK Bielsko-Biała. Wykorzystuje multimedia i animacje w swoich spektaklach.

mgr Piotr Borowicz

Z fotografią związany od 1977 roku. Wrażliwość i sposób postrzegania ukształtowana przez miasto Kraków. Fotografię wpisuje do szeroko rozumianego nurtu dokumentu fotograficznego. Zafascynowany prostotą i pięknem zwykłych miejsc i rzeczy. Nie tych wielkich, na pokaz. Od 1979 roku członek Cieszyńskiego Towarzystwa Fotograficznego, a od 2008 - członek Związku Polskich Artystów Fotografików. W okresie 1979 do 2015 autor 28 wystaw zaprezentowanych w Polsce, Szwecji, Belgii, Portugalii, Czechach i w Niemczech. Uczestnik w wielu wystawach zbiorowych. Uhonorowany w 1989 roku Medalem 150-lecia fotografii.

Jury konkursu na projekt okołoinformatyczny

mgr inż. Lechosław Hojnacki

Nauczyciel-konsultant, wykładowca i trener. Zajmuje się nowoczesnymi metodami edukacyjnymi, w tym Ocenianiem Kształtującym, metodami projektu, WebQuestu, e-portfolio, a także technologiami mobilnymi i chmurowymi oraz ich zastosowaniami w edukacji. Autor licznych publikacji naukowych i popularyzatorskich z tych dziedzin. Jest jednym z autorów najnowszego Katalogu kompetencji medialnych i informacyjnych. Prowadzi pro bono portal Enauczanie.com.

mgr Halina Majdak-Maj

Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych i Handlowych w Bielsku-Białej, gospodarz Informatycznego Pucharu Beskidów. Nauczyciel języka polskiego z wieloletnim doświadczeniem.

mgr Mariola Paluszek

nauczyciel plastyki, zajęć artystycznych i technicznych w Szkole Podstawowej nr 4 i w Gimnazjum Publicznym nr 2 w Czechowicach-Dziedzicach. W swojej pracy wykorzystuje TIK, chętnie pracuje metodą projektu, dzięki czemu w gimnazjum powstała Szkolna TV Express Kusego. Od 2011 r. współpracuje z CEO: moderator w programach Szkoła z klasą 2.0.

Popularne posty z tego bloga

Ruszają zapisy do III IPB

Podsumowanie II Informatycznego Pucharu Beskidów

Podsumowanie I Informatycznego Pucharu Beskidów